Chceš spřátelit blogy?! více ->Tady
Reklamy SEM

Něco o No Heroes

24. října 2008 v 18:04 | Adél |  No Heroes
Skupina No Heroes vznikla v roce 2005 v Berouně na půdě (tedy přesněji ve sklepě) Soukromé základní umělecké školy Dr. Lidinské v Berouně. Různé verze o vzniku kapely si můžete přečíst v rubrice Kapela.
Hudbu skládají sami No Heroes, anglické texty píše Thomas Klika.
První nahrávkou skupiny byla písnička Drug, která se ale moc nepovedla. O pár týdnů později tak vznikla nová verze, která spolu s písničkami Right Words a Wake Up tvoří první demo singl kapely.

Krátce po nahrávání se No Heroes vydali na první zahraniční koncert na festivalu v polském městě Brzeg.
V prosinci roku 2005 začalo nahrávání dalšího CD singlu, tentokrát už v profesionálním studiu (Chicsound Studios). Nové demo, které nese název The Next Stop, obsahuje písničky Apart, Never Accuse Mum Of The Crime a Real Lies. Asi za dva měsíce přibyla ještě písnička Snowglobe. Po nahrávání se No Heroes zúčastnili soutěže Rock Café Contest, ve které přes dvě kola postoupili do velkého finále, které v lednu roku 2007 slavně vyhráli. Dále se No Heroes dostali na svoje první opravdové velké festivaly (Broumovská kytara, Kunčice 2006) a poprvé se objevili na stránkách časopisu Rock & Pop. Další úspěch zaznamenala kapela, když na základě verdiktu odborné poroty v čele s Michalem Pavlíčkem vyhrála dobříšský Rockfest 2006. Začátek roku 2007 byl ve znamení nahrávání nového dema, ze kterého se nakonec vyklubal singl 5th Avenue Story/Please The Disease. Skladbou Home Tonight pak kapela přispěla na každoroční CD kompilaci SZUŠ Dr. Lidinské. Významnou akcí bylo vydání maxi singlu s titulní skladbou Snowglobe, který si pro svou velkou reklamní kampaň vybrala firma L´oreal.
Festivalová sezóna roku 2007 znamenala pro No Heroes mimo jiné poprvé účast na Rock for People. Podzim roku 2007 strávili No Heroes v Chic Sound Studiu v Praze, kde spolu s producentem Arminem Effenbergerem natočili svoje debutové album Heart One. Jeho vydání bylo naplánované na září 2008. Zásadní událostí pro kapelu bylo zahájení spolupráce s Tomášem Staňkem (Jugi), který se od dubna 2008 stará o management No Heroes a jejich koncerty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama