Chceš spřátelit blogy?! více ->Tady
Reklamy SEM

Vladimir 518 a Sifon s dalším hudebně-vizuálním projektem

21. září 2009 v 14:35 | Adél/Lady_Mucík |  hiphop/rap
Kromě toho, že Peneři natáčí desku č. 3, se její členové zodpovědní za mluvené slovo věnují i dalším věcem. České vysoké učení technické v Praze připravilo pro nadcházející podzim novou marketingovou kampaň pro studenty středních škol, jejímž cílem je podpora zájmu o studium. Ta bude spuštěna v závěru září a ponese se v netradičním duchu i díky tomu, že si ČVUT přizvalo ke spolupráci Oriona.Život a tvorba jednoho z největších a zároveň nejkontroverznějších českých architektů 20. století Karla Pragera pak bude hlavním tématem unikátního site specific projektu SPAM - Karel Gott Prager v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu. V úterý 13. října se od 21:00 hodin v bývalé budově Federálního shromáždění uskuteční hudebně-vizuální představení autorské trojice Vladimír 518, Ondřej Anděra a David Vrbík. Projekt si klade za cíl nastavit nový úhel pohledu na odkaz této významné osobnosti české architektury, která do značné míry ovlivnila podobu mnohých částí metropole.

Mezinárodní festival pohybového divadla 4+4 dny v pohybu již od počátku proslul oživováním netradičních míst uměním. Letošní 14. ročník, který se uskuteční od 9. do 16. října, ještě zvyšuje laťku nastavenou předchozími ročníky. Dějištěm série odvážných uměleckých akcí se tentokráte stane i budova bývalého Federálního shromáždění. Karel Prager, který od sklonku padesátých let formoval moderní tvář české architektury, stojí i za výslednou podobou této stavby a je tedy příznačné, že jeho život se jako hlavní téma prolíná audiovizuálním představením připraveným speciálně pro prostor Sněmovny národů. "Chtěli bychom zbourat nebo alespoň narušit neprávem vytvořené klišé kolem osoby Karla Pragera. Podařilo se nám získat některé dosud nezveřejněné materiály a dokumenty, takže nejen projekt samotný bude pro diváky premiérou," říká jeden z autorů Vladimír 518.

Vladimir 518 je jeden z nejdéle působících raperů české hip hop scény, člen skupiny PSH a zakladatel labelu-seskupení Bigg Boss. Renesanční člověk moderní doby je známý i jako výrazná osobnost graffiti scény, ilustrátor, comicsový výtvarník a scénograf. Se skupinou PSH vydal několik desek, na mnoha jiných hostoval a v minulém roce vydal své sólové album. Získal několik cen časopisu Filter a Anděla za nejlepší desku roku 2008 v žánru hip hop a R'n'B.

David Vrbík pracoval od roku jako zvukař v Divadle Archa, v současné době ve své profesi pokračuje ve Stavovském divadle. Jako zvukař a hudební skladatel se podílel na mnoha divadelních projektech, je jedním ze zakládajících členů experimentální skupiny TOW a spolu s Vladimirem 518 zrealizoval audiovizuální koncertní tour k jeho desce Gorila vs. Architekt.

Ondřej Anděra je jednou z hlavních postav tuzemského rapu a hip hopu devadesátých let. Jeho umělecký záběr je dosti rozličný, působí nebo působil jako herec, režisér, výtvarník, kreslíř, animátor, inovátor, multimediální tvůrce, hudebník, básník, textař a zpěvák. Má za sebou letitou praxi u filmu, v divadle i baletu. Jeho snímky "Za obrazovkou" a "Bílá hora" se dočkaly ocenění na mezinárodním filmovém festivalu v polské Lodži a kritika vřele přijala i alba, která natočil se svým projektem WWW.

Kompletní program a info na www.ctyridny.cz. Předprodej vstupenek byl zahájen před pár dny.

bbarak
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama